Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już we wrześniu 2023!

 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już we wrześniu 2023!
Autor Ignacy Szymański
Ignacy Szymański07.09.2023 | 6 min.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to najważniejsze wydarzenie dla wszystkich miłośników literatury w Polsce. Co roku przyciąga tysiące zwiedzających i cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Tegoroczna edycja zapowiada się równie ekscytująco!

Targi książki w Krakowie - najważniejsze wydarzenie dla czytelników

Targi Książki w Krakowie mają już bardzo długą tradycję. Odbywają się nieprzerwanie od 1994 roku, każdej jesieni przyciągając do Krakowa rzesze pasjonatów literatury. Są największą tego typu imprezą w Polsce i jedną z najważniejszych w Europie.

Dla wielu czytelników Targi Książki w Krakowie to najważniejsze wydarzenie roku. Można tu spotkać ulubionych autorów, zdobyć autografy, wysłuchać ciekawych dyskusji o literaturze oraz oczywiście kupić mnóstwo książek w promocyjnych cenach. Atmosfera targów jest niepowtarzalna i przyciąga ludzi z całej Polski.

Kiedy odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2023?

W 2023 roku Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 21-24 września. To już ich 30. edycja, która z pewnością będzie wyjątkowa. Targi organizowane są tradycyjnie na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Jakie atrakcje czekają na zwiedzających targi książki w Krakowie?

Podczas Targów Książki w Krakowie na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim będą mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi pisarzami i publicystami, którzy będą uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i sesjach autorskich.

Odbędą się także liczne warsztaty, wystawy i konkursy z nagrodami. Dużą atrakcją są zawsze strefy dla dzieci, gdzie najmłodsi miłośnicy książek będą mogli posłuchać czytania bajek, pobawić się i poznać postaci z książek. Nie zabraknie też stoisk wydawców z książkami w promocyjnych cenach.

Kto wystawi się na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie?

 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już we wrześniu 2023!

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie swoje stoiska będzie miało kilkuset wystawców - zarówno polskich, jak i zagranicznych. Swoje nowości wydawnicze zaprezentują najwięksi polscy wydawcy, jak Znak, W.A.B., Prószyński i S-ka, Czarne, Zysk i S-ka czy Filia.

Obecni będą również wystawcy z zagranicy, m.in. z Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec. Nie zabraknie oczywiście małych, niezależnych wydawnictw prezentujących ambitną i niszową literaturę.

Czy na Targach Książki w Krakowie będą promocje i zniżki?

Na zwiedzających targi książki w Krakowie czekać będą atrakcyjne promocje i zniżki. Większość wydawców przygotowuje specjalne oferty na targi - rabaty sięgające nawet 70%! Będzie można kupić mnóstwo książek w obniżonych cenach.

Dodatkowo na stoiskach wydawców rozdawane będą darmowe egzemplarze nowości wydawniczych i czasopism. Targi książki to zdecydowanie najlepszy moment na uzupełnienie domowej biblioteczki bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Gdzie dokładnie odbędą się targi książki - lokalizacja i dojazd

Targi Książki w Krakowie odbędą się w Centrum Targowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Obiekt znajduje się w pobliżu Ronda Matecznego, ok. 3 km od centrum miasta.

Dojazd na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie komunikacją miejską jest bardzo wygodny - kursują tu autobusy i tramwaje z całego Krakowa. Można też dojechać samochodem - w pobliżu znajduje się parking z 2000 miejsc.

Ile kosztują bilety na Targi Książki w Krakowie?

Bilety na Targi Książki w Krakowie można kupić w kasach przy wejściu do centrum EXPO Kraków lub online. Ceny są przystępne - bilet normalny kosztuje 20 zł za jeden dzień.

Zniżkowy dla uczniów i studentów to 15 zł, a dla grup zorganizowanych 10 zł. Dzieci do 7 roku życia wchodzą na targi za darmo. Można też kupić karnet na wszystkie 4 dni targów w cenie 60 zł (normalny) lub 40 zł (ulgowy).

Jakie książki będą hitem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie?

Na tegorocznych targach z pewnością dużym zainteresowaniem będą się cieszyć najnowsze książki popularnych autorów, takich jak Remigiusz Mróz, Katarzyna Puzyńska czy Olga Tokarczuk. Można się także spodziewać wielu nowości od zagranicznych, światowej sławy pisarzy.

Hitem będą też z pewnością komiksy - w ostatnich latach przeżywają one prawdziwy renesans popularności. Duże wydawnictwa przygotowały premiery kilku głośnych serii komiksowych specjalnie na Targi Książki w Krakowie.

Podsumowując, tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapowiada się wyjątkowo interesująco. To konieczne wydarzenie dla każdego fana literatury i okazja do wzbogacenia domowej biblioteczki w atrakcyjnych cenach. Już dziś warto zarezerwować czas w kalendarzu na wrzesień - z pewnością nie pożałujemy wizyty na targach!

Podsumowanie - Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie warto odwiedzić

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to najważniejsze branżowe wydarzenie w Polsce, które co roku przyciąga rzesze miłośników literatury. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia targów - to doskonała okazja do spotkania ulubionych autorów, udziału w ciekawych dyskusjach i zakupu książek w promocyjnych cenach.

Najczęstsze pytania

Targi organizowane są w centrum targowo-kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Bilety można kupić w kasach na miejscu lub online. Koszt to 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Karnet na 4 dni to odpowiednio 60 i 40 zł.

Najlepiej dojechać tramwajami nr 1, 6, 13, 23 lub autobusami 152, 184, 502 do przystanku Rondo Matecznego.

Tak, większość wystawców przygotowuje specjalne oferty z rabatami sięgającymi nawet 70%.

W targach wezmą udział czołowi polscy pisarze, m.in. Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk, Katarzyna Puzyńska.

5 Podobnych Artykułów

  1. Najciekawsze Książki o LGBTQ+: Wybór dla wszystkich, którzy cenią wartości różnorodności
  2. Isabel Allende - mistrzyni literatury latynoamerykańskiej
  3. Nora Roberts najnowsze książki 2023 - lista bestsellerów autorki
  4. Jak czytać ebooki i epub na telefonie? Poradnik 2023
  5. Dan Brown - nowa książka z Robertem Langdonem: jakiezagadki przedstawia?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ignacy Szymański
Ignacy Szymański

Hej! Tutaj współczesny bibliofil! Odkrywam literackie horyzonty za pomocą e-booków. Recenzuję cyfrowe opowieści, analizuję formę i treść. Uwielbiam unikalne słowa i skomplikowane intrygi. Jeśli elektroniczne strony to Twój żywioł, dołącz do mnie w literackiej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły