Międzynarodowe targi książki w Krakowie już we wrześniu!

 Międzynarodowe targi książki w Krakowie już we wrześniu!
Autor Amalia Zakrzewska
Amalia Zakrzewska07.09.2023 | 6 min.

We wrześniu w Krakowie odbędzie się wielkie święto książki i literatury - Międzynarodowe Targi Książki. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga co roku tysiące miłośników książek i czytelnictwa. Targi są okazją do spotkania z ulubionymi autorami, zakupu nowości wydawniczych, udziału w ciekawych wykładach i dyskusjach literackich. Warto więc już teraz zarezerwować czas i zaplanować wizytę na targach.

Kiedy odbędą się targi książki w Krakowie?

Tegoroczna, 29. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się w dniach 21-24 września 2023 roku. Targi organizowane są cyklicznie, co roku we wrześniu, w Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9. Czynne będą codziennie w godzinach 10-20. Bilety jednodniowe oraz karnety na wszystkie dni targów można już kupić online lub w kasach na miejscu.

Dlaczego warto odwiedzić targi książki w Krakowie?

Targi Książki w Krakowie to największe tego typu wydarzenie literackie w Polsce południowej. Co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających i kilkuset wystawców z całego świata. Można tu obejrzeć bogatą ofertę książek - nowości, bestsellery, literaturę popularną i niszową. Odwiedzający mają okazję spotkać swoich ulubionych pisarzy, porozmawiać z nimi i zdobyć autograf. Organizowane są liczne wykłady, dyskusje panelowe, debaty z udziałem znanych postaci ze świata kultury i sztuki. Targi to także okazja do wzięcia udziału w warsztatach literackich i artystycznych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i świetnie spędzi czas.

Jakie wydarzenia odbędą się podczas targi książki w Krakowie?

Podczas targów organizowane są setki wydarzeń: spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty. Można posłuchać dyskusji o najnowszych książkach, trendach w literaturze, poznać kulisy pracy pisarzy i wydawców. Planowane są spotkania z autorami bestsellerów, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Będą panele poświęcone szeroko pojętej humanistyce, filozofii, psychologii. Nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Dużą atrakcją będą warsztaty twórczego pisania, rysowania komiksów, ilustrowania książek. Przewidziane są także liczne koncerty, performance artystyczne, projekcje filmowe nawiązujące tematyką do literatury.

Gdzie znajduje się miejsce targów książki w Krakowie?

 Międzynarodowe targi książki w Krakowie już we wrześniu!

Targi Książki w Krakowie odbywają się w centrum wystawienniczo-kongresowym Expo Kraków, zlokalizowanym przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Obiekt znajduje się w dzielnicy Krowodrza, w sąsiedztwie Parku Jordana i Auditorium Maximum UJ. Dojazd zapewniają autobusy MPK - najdogodniej do przystanku „Krowodrza Górka” (linie 152, 184, 502). W pobliżu znajdują się też przystanki tramwajowe (linie 1, 6, 13, 18, 52). Na miejscu dostępny jest parking dla zwiedzających.

Kto weźmie udział w targach książki w Krakowie?

W targach wezmą udział setki wystawców - wydawnictw, księgarń, instytucji kultury z całej Polski i z zagranicy. Swoje nowości zaprezentują największe polskie oficyny, jak Znak, Czarne, Prószyński i S-ka, a także wybrani zagraniczni wydawcy. Nie zabraknie małych, niszowych wydawnictw. Wśród gości specjalnych pojawią się znani autorzy polscy i zagraniczni, m.in. noblistka Olga Tokarczuk, Wojciech Jagielski, mucha, Mikołaj Łoziński i wielu innych. Targi odwiedzą dziennikarze, badacze literatury, przedstawiciele świata kultury, dyplomaci, politycy. Najważniejszymi gośćmi będą jednak czytelnicy i fani książek z całej Polski.

Targi książki w Krakowie to święto literatury i czytelnictwa

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to największa impreza promująca czytelnictwo i kulturę w tej części Europy. To święto dla wszystkich pasjonatów książek, pisarzy, wydawców, ale także okazja do spotkania ludzi otwartych na wiedzę, rozwój i kontakt z kulturą. Targi mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój czytelnictwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Poprzez udział w spotkaniach autorskich, warsztatach, dyskusjach można rozbudzić i pogłębić miłość do literatury pięknej, humanistyki, nauk społecznych. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tej książkowej uczty!

Targi książki w Krakowie z bogatym programem wydarzeń

Podczas czterech dni targów odbędą się setki wydarzeń: spotkania z autorami bestsellerów, dyskusje o nowych książkach, debaty literackie i naukowe, warsztaty dla dzieci. Będzie można posłuchać ciekawych wykładów tematycznych, poznać kulisy pracy pisarzy, zadać nurtujące pytania. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze spotkania z pisarzami zagranicznymi tłumaczonymi na język polski. Podczas koncertów wystąpią artyści łączący literaturę z muzyką. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - głośnych czytań baśni, zajęć plastycznych.

Targi książki w Krakowie okazja do spotkania z autorami

Jedną z największych atrakcji targów są spotkania z ulubionymi autorami czytanych książek. W Krakowie pojawią się najpopularniejsi polscy pisarze, autorzy bestsellerowych powieści, poezji, literatury faktu. Będzie można porozmawiać z nimi, zadać nurtujące pytania, zdobyć autograf i pamiątkowe zdjęcie. Przy stoiskach wydawnictw także można będzie spotkać autorów książek. Spotkania autorskie to świetna okazja, by lepiej poznać twórczość ulubionych pisarzy i rozbudzić zamiłowanie do czytania ich książek. Stoi to zawsze duże emocje wśród czytelników.

Targi Książki w Krakowie wydarzeniem nie tylko dla miłośników literatury

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to święto dla wszystkich pasjonatów czytania i kultury. Warto jednak pamiętać, że jest to również doskonała okazja dla osób szukających inspiracji, rozwoju i dobrej zabawy. Targi oferują szeroki wachlarz atrakcji dla każdego - niezależnie od wieku i zainteresowań. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tej niezwykłej imprezy już we wrześniu!

Najczęstsze pytania

Targi są otwarte codziennie w godz. 10-20.

Bilety jednodniowe kosztują 20 zł. Karnet na całe targi - 50 zł.

Bilety można kupić online na stronie targów lub w kasach na miejscu.

Najlepiej dojechać autobusem lub tramwajem. W pobliżu jest parking.

Tak, dzieci do 12 roku życia mają wstęp na targi bezpłatny.

5 Podobnych Artykułów

  1. Najciekawsze Książki o LGBTQ+: Wybór dla wszystkich, którzy cenią wartości różnorodności
  2. Isabel Allende - mistrzyni literatury latynoamerykańskiej
  3. Nora Roberts najnowsze książki 2023 - lista bestsellerów autorki
  4. Jaki czytnik ebook wybrać w 2023? Poradnik dla początkujących
  5. Dan Brown - nowa książka z Robertem Langdonem: jakiezagadki przedstawia?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amalia Zakrzewska
Amalia Zakrzewska

Jestem Amalia, a literatura to moja wielka miłość od dzieciństwa. Tutaj znajdziecie recenzje, rekomendacje oraz głębsze analizy książek, które mnie poruszyły i zainspirowały. Przeszukuję różnorodne gatunki literackie, od powieści kryminalnych po literaturę fantastyczną, i staram się dostarczyć Wam różnorodnych lektur. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły