Książki Musso - Poznaj utwory znanego francuskiego pisarza | Tytuł test

 Książki Musso - Poznaj utwory znanego francuskiego pisarza | Tytuł test
Autor Amalia Zakrzewska
Amalia Zakrzewska29.09.2023 | 5 min.

Guillaume Musso to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy francuskich, którego książki podbiły serca czytelników na całym świecie. Jego powieści, osadzone najczęściej we Francji, łączą w sobie elementy romansu, thrillera i dramatu. Choć akcja niektórych z nich rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, to właśnie rodzimy klimat francuskiej Riwiery dodaje im niepowtarzalnego uroku.

Kto jest Guillaume Musso?

Guillaume Musso przyszedł na świat w 1974 roku w Antibes na Lazurowym Wybrzeżu. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pracował jako nauczyciel akademicki. W wieku 25 lat zdecydował się jednak porzucić karierę naukową, by w pełni poświęcić się pisarstwu. Jego debiutancka powieść „Skaza na niebie” ukazała się we Francji w 2001 roku i od razu zyskała status bestsellera. Od tej pory Guillaume Musso regularnie wydaje średnio jedną książkę rocznie, z powodzeniem podtrzymując zainteresowanie czytelników.

Jakie książki napisał Guillaume Musso?

W dorobku Guillaume Musso znajduje się kilkanaście powieści, w tym takie światowe bestsellery jak „Dziewczyna z Brooklynu”, „Uwięziona”, „Zatopieni w dzieciach” czy „Serce ze szkła”. W Polsce największą popularnością cieszą się „Kochankowie z Central Parku”, „Dziewczyna z papieru” i „Nie zapomnisz o mnie”. Ostatnim wydanym dziełem Musso jest „Victoria nie istnieje”, opowieść o tajemniczej kobiecie, która nagradza dobro.

Dlaczego książki Musso są tak popularne w Polsce?

Powody popularności książek Guillaume'a Musso w Polsce są przede wszystkim takie:

 • Wciągające, trzymające w napięciu fabuły łączące elementy kryminału, romansu i dramatu.
 • Ciekawe, zaskakujące zwroty akcji i zagadki do rozwiązania.
 • Interesujące, wiarygodne postaci, z którymi można się utożsamiać.
 • Malownicze opisy francuskiej Riwiery, które pozwalają przenieść się w odległe miejsca.
 • Lekki, przyjemny w odbiorze styl z licznymi dialogami.
 • Ponadczasowa tematyka miłości, przeznaczenia i sensu życia.

Gdzie kupić książki Guillaume Musso w dobrej cenie?

 Książki Musso - Poznaj utwory znanego francuskiego pisarza | Tytuł test

Książki Musso można znaleźć w większości księgarni stacjonarnych oraz internetowych, jednak warto polować na okazje i promocje. Dobrym miejscem do szukania atrakcyjnych cenowo tytułów są antykwariaty, wyprzedaże w empikach czy promocje na Allegro. Czasem tańsze egzemplarze można znaleźć także na OLX. Nowe bestsellery Musso w przedsprzedaży pojawiają się z kolei w najniższych cenach na Empik.com.

Najciekawsze książki Musso godne polecenia

Wśród najciekawszych książek Guillaume'a Musso, które warto polecić, znajdują się:

 • "Kochankowie z Central Parku" - wciągająca opowieść o marzeniach, tajemnicach przeszłości i miłości.
 • "Uwięziona" - mroczny thriller utrzymany w napięciu do ostatniej strony.
 • "Dziewczyna z Brooklynu" - poruszająca historia o sile wybaczania.
 • "Zatopieni w dzieciach" - zabawna i ciepła opowieść o rodzicielstwie.
 • "Nie zapomnisz o mnie" - wzruszająca powieść o walce o drugą szansę w miłości.

Dlaczego warto przeczytać nową książkę Musso?

Każda nowa książka Guillaume'a Musso to powód do radości dla jego oddanych czytelników. Francuski pisarz zaskakuje za każdym razem ciekawą, oryginalną fabułą, która wciąga od pierwszych stron. Jego powieści sprawiają, że na kilka godzin można oderwać się od codzienności i przenieść w odległe miejsca, przeżywając razem z bohaterami ich dramaty, miłości i poszukiwania sensu życia. Sięgając po nowe dzieło Musso, mamy pewność, że znów czeka nas wspaniała literacka przygoda.

Jakie nagrody i wyróżnienia zdobył pisarz Musso?

Guillaume Musso jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, m.in.:

 • Prix du roman de l'été - za powieść "Skaza na niebie"
 • Prix du Livre de Poche - za powieść "Następny pociąg do Paryża"
 • Prix des Lectrices de Elle - za powieść "Dziewczyna z papieru"
 • Prix des lectrices de Elle - za powieść "Uwięziona"
 • Prix Maison de la Presse za powieść "Central Park"

Jego książki przetłumaczono na 41 języków i sprzedano w nakładzie przekraczającym 15 milionów egzemplarzy.

Gdzie można spotkać Guillaume Musso na eventach?

Guillaume Musso regularnie odwiedza Polskę, gdzie spotyka się ze swoimi czytelnikami podczas eventów organizowanych przez wydawnictwa. Warto śledzić jego media społecznościowe oraz profile wydawnictw, by nie przegapić informacji o spotkaniach autorskich z udziałem pisarza. To świetna okazja, by porozmawiać z autorem bestsellerowych powieści, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Podsumowanie

Guillaume Musso to jeden z najpoczytniejszych współczesnych autorów we Francji i na świecie. Jego książki, łączące w sobie cechy kryminału, romansu i dramatu psychologicznego, przyciągają czytelników wciągającymi fabułami osadzonymi najczęściej na francuskiej Riwierze. Niezwykła popularność powieści Musso w Polsce to zasługa przede wszystkim ciekawych, zaskakujących fabuł, wiarygodnych bohaterów oraz lekkiego, przyjemnego stylu. Sięgając po kolejną książkę tego utalentowanego Francuza, możemy być pewni, że czeka nas wspaniała przygoda i niebanalna, wzruszająca opowieść.

Najczęstsze pytania

Książki Guillaume'a Musso dostępne są w księgarniach stacjonarnych (np. Empik) oraz internetowych (m.in. Empik.com, Gandalf.com.pl, TaniaKsiazka.pl).

Do najchętniej czytanych i najwyżej ocenianych tytułów Guillaume'a Musso należą m.in. "Kochankowie z Central Parku", "Dziewczyna z papieru", "Następny pociąg do Paryża" oraz "Uwięziona".

Guillaume Musso napisał kilkanaście powieści, w tym m.in.: "Skaza na niebie", "Central Park", "Dziewczyna z Brooklynu", "Zatopieni w dzieciach", "Nie zapomnisz o mnie".

Zdecydowanie polecamy bestsellery "Kochankowie z Central Parku", "Dziewczyna z papieru" oraz "Uwięziona". To powieści wciągające fabułą, zaskakujące zwrotami akcji i po prostu świetnie się je czyta.

Guillaume Musso regularnie przyjeżdża do Polski na spotkania autorskie. Informacje o eventach z jego udziałem pojawiają się na profilach wydawnictw i w mediach społecznościowych pisarza.

5 Podobnych Artykułów

 1. Najciekawsze Książki o LGBTQ+: Wybór dla wszystkich, którzy cenią wartości różnorodności
 2. Książki o więzieniu - dramatyczne opowieści zza krat: jakie są ich wyzwania?
 3. Nora Roberts najnowsze książki 2023 - lista bestsellerów autorki
 4. Jak czytać ebooki i epub na telefonie? Poradnik 2023
 5. David Lagercrantz - seria Millennium: co przyciąga w jego kryminałach?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amalia Zakrzewska
Amalia Zakrzewska

Jestem Amalia, a literatura to moja wielka miłość od dzieciństwa. Tutaj znajdziecie recenzje, rekomendacje oraz głębsze analizy książek, które mnie poruszyły i zainspirowały. Przeszukuję różnorodne gatunki literackie, od powieści kryminalnych po literaturę fantastyczną, i staram się dostarczyć Wam różnorodnych lektur. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły