Dryjer Marek

Marek Dryjer

Opowiadacz historii literackich.
Wrocławianin.
Blog
Autor opowieści wchodzących w skład drukowanych antologii: Kryminalna Piła. Błąd w sztuce, Po 100 Słowie, Opowieści Niesamowite.
Autor książki Droga ślepców, zgłoszonej do Nagrody Angelusa i opowiadania Okrąglak, wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie literackim Kryminalna Piła, które nakładem wydało Wydawnictwo Oficynka.
Współtwórca Projektu 13, pierwszego polskiego literackiego uniwersum postapokaliptycznego, które powstało na łamach genialnego serwisu tematycznego Trzynasty Schron.
Współpracuje z fantastycznymi serwisami: Szortal, Trzynasty Schron i Sztukater, gdzie publikuje swoje teksty.
Jest recenzentem twórczości wybitnego amerykańskiego prozaika Cormaca McCarth'ego, autora dzieł: Krwawy południk, Droga, To nie jest kraj dla starych ludzi, Trylogia Pogranicza, Sodoma i Gomora. Link do recenzji
Popełnił następujące tytuły: Przygody Jakuba Zabużańskiego, Mroczne dusze, Pentagram. Antologia grozy, Szklane miasto i Droga ślepców. Publikował także z innymi pisarzami w tematycznych antologiach: Po 100 Słowie i Kryminalna Piła. Błąd w sztuce.
Wyróżniony w konkursie literackim Kryminalny Wrocław - tekst Hala Targowa nr II ukazał się drukiem w jednym z wydań Gazety Wrocławskiej.
Autor bajki dla dzieci: Noc świętojańska wrocławskich krasnali.
Od niedawna także prawdziwy wrocławski szczur ;)