Podgrudny Mariusz

Mariusz Podgrudny

Ciechanowianin od urodzenia. 
Rocznik 1989, jak sam twierdzi jest kolejnym wcieleniem Samuela Becketta, który zmarł w dniu jego urodzin (22.12).
Prywatnie z wykształcenia Animator Kultury, czyli jak mówi Łukasz Kaczmarczyk z kabaretu Młodych Panów - "głupi kaowiec". Miłośnik terrarystki, przez pewien czas hodował w domu ponad 90 różnych pająków, skorpionów i skolopendr (a i żaby się trafiły).
Amatorsko lubi od czasu do czasu chwycić za aparat i uwiecznić różne imprezy kulturalne (i nie tylko). Marzy o wystawie swoich zdjęć, ma już nawet na nią pomysł - "Twarze mojego miasta". 
Zafascynowany ludzkimi twarzami twierdzi, że z nich można wiele wyczytać. Zazdrości i podziwia Steva McCurry, zakochany w jego zdjęciu Szarbat Guli - "Afgańskiej dziewczyny".
Zapalony planszówkowicz, uwielbia przy dobrym piwku (najlepiej Ciechana, taki lokalny patriotyzm) spędzić całą noc nad grami. Ma kilka ulubionych, miedzy innymi: Cyklady, Kopcy i Korsarze, Carcassonne i Eldritch Horror. Czasem także lubi wcielić się w Balrince i podczas sesji RPG zabijać wszystko co się rusza.
Ale przede wszystkim nałogowy bibliofil, wąchający książki i pomarańcze. Uwielbia polską fantastykę i literaturę podróżniczą, sam marzy o wielkiej wyprawie pociągiem do Indii. Pokręcony optymista patrzący na świat z uśmiechem, przed czytaniem myje ręce, a swoje skarby pożycza tylko zaufanym i ani jednego jeszcze nie sprzedał!
Założyciel bloga Książki w Pajęczynie. Na który Was wszystkich gorąco zaprasza! 
http://ksiazkiwpajeczynie.blogspot.com
A jeśli kogoś ciekawi jak wyglądają jego zdjęcia, kilka albumów można znaleźć na fanpage Książek w Pajęczynie