Radziejewska Aleksandra - "Silaqui"

Aleksandra "Silaqui" Radziejewska: nieuleczalnie zadurzona w fantastyce, z roku na rok zaczytująca się w coraz twardszych jej odmianach. Lat (jeszcze nie) trzydzieści, młodszy introligator w CUD DRUKu i mama Małej Rudej (przyszłego mola książkowego i dyżurnego rozpraszacza podczas spotkań blogerów i fantastów).
Ma tendencje do znikania z sieci na długie miesiące i marudzenia na stan współczesnej blogosfery książkowej, ale ciągle kombinuje jak tu wrócić i zrobić małe zamieszanie. Wróg paranormali i wszystkich odmian twarzy Greya, marzy o świecie, w którym ludzie zaczną czytać rzeczy nieco ambitniejsze od współczesnej pulpy (nie mylić z starą, dobrą pulpą!). Kolekcjoner starych książek science fiction i miłośnik wszelakich antologii wpisujących się w uwielbiony gatunek, uzależniona od książek, papierosów i słonecznika. Wieczorami razem z córą poczytuje książki dla dzieci i, o dziwo, znajduje w tym wiele radości.
W jej Kronikach Nomady nie uświadczycie za wiele nowości, za to jest tam spora ściąga dotycząca klasyki gatunku. Wredny rudzielec nadużywający emotikonek w facebookowych wypowiedziach, nienawidzący mentalnych blondynek, zakochany w pewnym doktorze podróżującym w niebieskiej budce i tęskniący do starych dobrych czasów, gdy fantastyka nie kojarzyła się się z powieściami young adult.
Znajdziecie ją na:
Kroniki Nomady
Kroniki Nomady - profil na Facebooku
Śląscy Blogerzy Książkowi - profil na Facebooku