Czapla Aleksandra

1986 - rok mojego urodzenia. 13-ty kwietnia, 23:55 dokładnie. Przesądne pielęgniarki próbowały namówić moją mamę na zmianę daty na 14-tego (przecież to tylko 5 minut różnicy), ale mama się nie dała. Za co jestem jej wdzięczna, 13 to moja szczęśliwa liczba. Jestem niedzielnym dzieckiem z krwi i kości, i o ile ambicja i dokładność nie są mi obce, to lenistwo jest moją drugą naturą. Zdecydowanie nie jestem rannym ptaszkiem, nocnym markiem jak najbardziej.
Wychowałam się na małej śląskiej wsi, gdzie przemierzałam okoliczne pola, łąki, lasy w towarzystwie brata i licznych kuzynów, udając rycerza, czarodzieja, jednego z czterech pancernych (czasem też psa), szpiega, superbohatera, agenta FBI, lub kogo tylko nasza wyobraźnia podsunęła na myśl. A wyobraźnię mieliśmy ogromną, podsycaną od najmłodszych lat literaturą. Baśniami, bajkami i legendami na początku, fantastyką i literaturą przygodową później. Nie stroniłam też od komiksów.
Do dziś książki pełnią ważną rolę w moim życiu. Poza wytchnieniem i chwilą relaksu jakie dają mi w czasie wolnym, spotykam się z nimi w pracy. Pracuję w księgarni i codzienny kontakt z książkami daje mi ogromną przyjemność.
Chwytam czasem za ołówek i rysuję, nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, a od czasu do czasu lubię usiąść przed ekranem i obejrzeć interesujący film lub serial.
Chcecie poznać mnie bliżej, zapraszam:
Facebook
Deviantart
Instagram